Nasz repertuar

W naszym repertuarze nie może zabraknąć oprócz nowości, również filmów z poprzednich lat. I tak na naszych ekranach można zobaczyć bardzo kontrowersyjna a jednak nagrodzoną oskarem Idę, która pokazuje sytuację dziewczyny wychowanej w klasztorze i obecnie nowicjuszki, która nie do końca wie, kim jest. Przy pomocy ciotki, próbuje się tego dowiedzieć. Bardzo ciekawym filmem są „Wyznania nastolatki”. To opowieść o dziewczynce a raczej nastolatce, która opowiada ze swojego punktu widzenia o swoim romansie z partnerem matki.
To opowieść opowiedziana wyłącznie z perspektywy nastu lat. Nie jest powiązana z dodatkami od strony dorosłych, z umoralniającymi gadkami tylko spokojny punkt widzenia nastolatki od dojrzewania, po zainteresowanie seksem. To powoduje, że film jest inny niż wszystkie o podobnej tematyce. Bardzo ciekawym filmem jest „Letnie przesilenie”. To produkcja polsko-niemiecka, która opowiada o chłopcu o imieniu Romek. Chłopiec znalazł walizkę, w której był patefon oraz płyty. Zaczął ich słuchać, aż usłyszał muzykę kilkunastoletni członek żandarmerii niemieckiej.
To tak naprawdę opowieść o dwóch chłopcach w podobnym wieku jednak z dwóch różnych światów. Jeden z nich jest Polakiem i mimo ciężkiego życia, na wszelkie sposoby, jak to dziecko, usiłuje uatrakcyjnić świat nawet przy pomocy wyobraźni, drugi natomiast jest Niemcem i jest zmuszony brać udział w wojnie, która w danym momencie się toczy. To życie dwóch chłopców w realiach wojny, którzy jednak starają się żyć normalne. Przezywają zarówno miłość jak i rozczarowanie, dokładnie tak, jak przeżywa się to codziennie.